Regulamin usług hostingowych
z dnia 28.10.2024 r.
§1 Postanowienia ogólne
-
Postanowienia zawarte w niniejszym Regulaminie, określają szczegółowe zasady świadczenia Usług hostingowych, wykonywanych przez MGHost sp. z o.o. i zwany będzie dalej „Regulaminem hostingu”.
-
MGHost Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, adres: ul. Kowalska 5/203, 20-115 Lublin, posiadającą NIP: 9462745331 REGON: 529719240, KRS: 0001128847, zwana będzie dalej „Usługodawcą”.
-
Wszelkie słowa, wyrażenia i akronimy występujące w niniejszym Regulaminie hostingu i rozpoczynające się dużą literą należy rozumieć zgodnie z ich definicją zawartą w Regulaminie Ogólnym o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
-
Regulamin hostingu jest Regulaminem szczególnym w rozumieniu Regulaminu ogólnego.
-
Postanowienia Umowy, odmienne od postanowień Regulaminu hostingu, znajdują pierwszeństwo zastosowania przed postanowieniami Regulaminu hostingu.
-
Postanowienia Regulaminu hostingu mają pierwszeństwo nad postanowieniami Regulaminu o świadczenie usług drogą elektroniczną.
-
Żadne z postanowień Regulaminu hostingu nie wyłącza ani nie ogranicza uprawnień Konsumenta wynikających z przepisów powszechnie obowiązującego prawa, a także określonych w Regulaminie ogólnym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości ust. 5.
§2 Przedmiot Umowy i warunki jej realizacji
-
Umowa o świadczenie Usług hostingowych zawierana jest przez złożenie przez Usługobiorcę Zamówienia określającego szczegółowe warunki usługi stosowne do pakietów oferowanych przez Usługodawcę w Serwisie.
-
Usługodawca, nie później, niż w ciągu 24 godzin od złożenia przez Usługobiorcę Zamówienia, udostępni mu zasoby serwera zgodnie z wybranym przez Użytkownika w zamówieniu zakresie i umożliwi dokonywanie instalacji oprogramowania kompatybilnego z oferowanymi technologiami.
-
W przypadku wystąpienia nieplanowych przeszkód w uruchomieniu Usługi, Usługobiorca zostanie o tym powiadomiony drogą mailową. W przypadku niezaakceptowania proponowanego terminu przez Usługobiorcę, zamówienie zostanie anulowane, a ewentualne wpłaty będą w całości zwrócone.
-
Usługodawca zastrzega sobie prawo do odmowy udostępnienia Usługi hostingu w trybie testowym osobom, które uprzednio korzystały z okresu testowego Usługi hostingu.
-
Usługobiorca zobowiązany jest przestrzegać warunków korzystania (licencji), określonych przez odpowiednich licencjodawców, z wszelkiego udostępnionego mu w ramach Usługi oprogramowania oraz ponosi pełną i wyłączną odpowiedzialność za ewentualne naruszenie warunków korzystania z tego oprogramowania, w szczególności korzystania lub instalowania innego oprogramowania niezgodnego z warunkami licencji. Usługodawca zastrzega sobie prawo do kontroli przestrzegania przez Usługobiorcę warunków korzystania przez niego z udostępnionego mu oprogramowania.
-
Usługodawca zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania Usługi hostingu w sytuacji, gdy zachodzi uzasadniona obawa, że Usługa hostingu wykorzystywana będzie do celów niezgodnych z przeznaczeniem i charakterem tej Usługi, w szczególności gdy będzie wykorzystywana przez Usługobiorcę w sposób uniemożliwiający, lub zakłócający korzystanie z zasobów sprzętowych Usługodawcy lub innych podmiotów, a także gdy zachodzi uzasadniona obawa, że za pomocą tej Usługi dokonywane będą działania stanowiące czyny zabronione.
-
W ramach Usługi hostingu Usługobiorca uzyskuje możliwość samodzielnego zarządzania i administrowania udostępnionymi mu zasobami, w tym również do samodzielnego tworzenia kopii zapasowych zawartych na nim danych.
-
Usługodawca dokonuje archiwizacji danych (backup) w odstępach 24h i przechowuje ostatnie zarchiwizowane kopie przez 14 dni kalendarzowych.
-
Usługodawca nie odpowiada za poprawność wykonania kopii zapasowej przechowywanej na serwerze Usługodawcy. Jednak dokłada wszelkich starań, aby kopia była jak najbardziej aktualna i poprawna.
-
Usługobiorca zobowiązany jest we własnym zakresie wykonać i posiadać kopię zapasową danych, które przetwarza w ramach systemów teleinformatycznych Usługodawcy, niezależnie od tego, czy Usługodawca także tworzy takie kopie.
-
Usługobiorca, w ramach Panelu hostingowego, otrzymuje aktualizowaną dobowo informację o poziomie wykorzystania limitu danego pakietu („Limit”).
-
W przypadku przekroczenia Limitu transferu danych, lub innych limitowanych parametrów, w trakcie okresu abonamentowego, Usługodawca uprawniony jest do wstrzymania się z dalszym świadczeniem Usługi hostingowej na rzecz Usługobiorcy, lub częściowym ograniczeniem jej funkcjonalności do końca okresu abonamentowego Usługi, o czym Usługodawca poinformuje Usługobiorcę. W przypadku Zamówienia i opłacenia przez Usługobiorcę zmiany wariantu Usługi na wariant o wyższym Limicie, Usługodawca niezwłocznie przywraca funkcjonowanie Usługi hostingowej.
-
W trakcie bieżącego okresu abonamentowego Usługi, Usługobiorca ma możliwość zmiany parametrów Usługi hostingowej na wariant, za który przewidziana jest opłata wyższa, niż wniesiona za okres bieżący. W takim przypadku Usługobiorca wnosi opłatę w kwocie równej różnicy pomiędzy ceną wariantu droższego, a wariantu obecnie posiadanego, proporcjonalnie do pozostałej części okresu abonamentowego. Okres abonamentowy Usługi w trakcie którego dokonano w/w Zamówienia pozostaje bez zmian.
-
W celu przedłużenia okresu abonamentowego Usługi, Usługobiorca uiszcza wymaganą Cennikiem Usług opłatę przed końcem upływającego okresu abonamentowego Usługi.
-
Usługobiorca zobowiązany jest do zapisania danych z Serwera Usługodawcy przed upływem czasu trwania Umowy w celu uniknięcia ich utraty.
-
Dane zgromadzone na udostępnionym Usługobiorcy w ramach Usługi Serwerze Usługodawcy mogą być przechowywane przez okres nie krótszy niż 7 dni i nie dłuższy niż 60 dni, od dnia zakończenia trwania Umowy, a następnie usunięte z przestrzeni Serwera Usługodawcy.
-
Jeżeli Usługobiorca, po zakończeniu trwania Umowy, złoży wniosek o udostępnienie mu danych zapisanych na udostępnionym mu w ramach Usługi Serwerze Usługodawcy, a dane te będą jeszcze dostępne, Usługodawca podejmie działania zmierzające do ich udostępnienia, przy czym może z tego tytułu obciążyć Usługobiorcę opłatą zgodną z Cennikiem lub ustaloną na podstawie indywidualnych uzgodnień.
-
Usługodawca, w przypadku nieprzedłużenia Umowy na świadczenie Usługi hostingowej lub opóźnienia w zakresie terminu zapłaty warunkującego przedłużenie Umowy na świadczenie Usługi hostingowej, nie ponosi odpowiedzialności za utratę przez Usługobiorcę danych zapisanych na udostępnionym mu Serwerze Usługodawcy.
-
Umowa o świadczenie Usługi hostingowej zawierana jest na czas oznaczony, wskazany przez Usługobiorcę w Zamówieniu.
-
Minimalny czas trwania Umowy o świadczenie Usługi hostingowej wynosi jeden miesiąc, chyba że z zawartej Umowy lub specyfikacji Usługi wynika inny okres. Nie dotyczy to przypadków testowego udostępnienia Usługi na warunkach określonych przez Usługodawcę.
-
Usługodawca sugeruje Usługobiorcom utrzymywanie usług na serwerach DNS Usługodawcy, jako że ten zastrzega sobie prawo do zmiany adresów IP przydzielonych do usługi w dowolnym czasie.
-
W ramach usługi DNS Anycast Usługodawca zastrzega możliwość ustawienia maksymalnie 50 stref DNS.
§3 Odpowiedzialność stron
-
Usługodawca ponosi odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną Usługobiorcy spowodowaną niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem Usługi, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie Usługi jest następstwem okoliczności, za które Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności, to jest:
-
brak ciągłości świadczenia Usługi niezawinionego przez Usługodawcę, w tym:
-
działania siły wyższej (powódź, huragan itp.),
-
wywołanych działaniem, lub zaniechaniem podmiotów innych, niż Usługodawca,
-
awarią sprzętu lub oprogramowania, której Usługodawca nie mógł zapobiec i na powstanie której nie miał wpływu,
-
nieprawidłowym korzystaniem z Usług przez Usługobiorcę,
-
podaniem przez Usługobiorcę nieprawdziwych, lub niepełnych informacji w zamówieniu, a także nieprawdziwych lub niepełnych Danych kontaktowych, jak również braku ich zaktualizowania przez Usługobiorcę,
-
nieuprawnionego posłużenia się danymi autoryzacyjnymi, przekazanymi Klientowi w celu dostępu do infrastruktury technicznej służącej do obsługi Serwera udostępnionej w ramach Usługi,
-
-
konieczność wstrzymania pracy Serwera ze względu na niezgodne z prawem wykorzystanie przez Usługobiorcę Usługi, którego źródłem jest oprogramowanie Usługobiorcy, lub stanowi następstwo niewłaściwego zabezpieczenia przez Usługobiorcę przed działaniami niepożądanymi (np. niski stopień zabezpieczeń antywirusowych, brak firewalla, brak aktualizacji itp.),
-
błędnej konfiguracji systemów do obsługi przetwarzanych danych, jeżeli specyfikacja techniczna Serwera została ustalona przez Usługobiorcę,
-
naruszenia warunków Umowy przez Usługobiorcę.
-
-
Usługodawca nie ponowi odpowiedzialności za nieuprawnioną modyfikację, zmianę lub utratę danych (w tym oprogramowania) zapisanych w udostępnionych Usługobiorcy zasobach Serwera, jeżeli wyniknęła ona z przyczyn leżących po stronie Usługobiorcy.
-
Usługobiorca zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, ażeby instalowane przez niego na Serwerze oprogramowanie oraz inne treści i dane były wolne od błędów i luk w zabezpieczeniach.
§4 Postanowienia końcowe
-
Regulamin hostingu wchodzi w życie dnia 28.10.2024 r.